08-8560150
מגוון הצעות מבעלי מקצוע

בנייה:
קבל הצעות מחיר

מבעלי מקצוע איכותיים ואמינים

מלאו את הטופס ובעלי מקצוע מהמובילים בשוק יצרו עמכם קשר להצעות משתלמות ותחרותיות:

תוכל למלא פרטים נוספים אודות הפרוייקט במידת הצורך:

נציג מטעם 2FIX יצור עמך קשר לאפיון מפורט של הפרוייקט לפני שליחתו לבעלי המקצוע המתאימים

איך מחשבים עלויות בניה?

הגדרת תקציב בניה עבור יזמים, בעיקר באופן פרטי ושאינו מקצועי (כלומר על ידי קבלן מוסמך), בין אם מדובר בשיפוץ בניין או דירה קיימים, ובין אם מדובר בבניה מאפס, הוא עניין הכרחי. גם אם חלק מהגורמים המשפיעים על תקציב הבניה אינם ידועים עדיין או משתנים בזמן הבניה, תקציב בניה מוגדר הוא חיוני לעבודה אפקטיבית, בעיקר בנושא עלות מול תועלת, ועמידה בלוחות זמנים. יש להגדיר תקציב בניה מחולק לנושאים ותתי נושאים, וכן תמיד להשאיר עודף על מנת להתמודד עם אירועים בלתי צפויים בתבונה ובהצלחה.

 

זכרו כי התנהלות כלכלית נכונה, גם אם ישנן חריגות לכאן או לשם, היא המפתח בכל יזמות שהיא. לכן כדאי ומומלץ להשתמש באנשי מקצוע, אשר יכוונו אתכם בהתאם למסגרת התקציבית שלכם, ויוכלו לעזור להניע את הפרויקט באופן הטוב ביותר ביחס לאמצעים העומדים לרשותכם.
 

עלויות הבניה מורכבות מפרמטרים רבים ומשתנים, חילקנו לכם כאן את הסעיפים העיקריים והנגזרות שלהם מבחינת אחוזים מתוך תקציב הבניה הכולל.

 

קרקע ופיתוח - כ-15%-20% מעלות הבניה


עלות הקרקע היא אחד הגורמים הראשיים והמשפיעים על עלויות הבניה. מחירי הקרקע עולים כל הזמן, ובמקומות מסוימים היא יכולה להיות יקרה יותר ממחיר הדירה עצמה, ובאחרים זניחה (בפריפריה הרחוקה למשל). קרקע בנייה רוויה תהווה גם כן פקטור בעלות הריאלית של הבניה, לפעמים בהפרשים של עשרות אלפי שקלים. כמו כן ישפיע על העלות סטנדרט הבניה הרצוי, או כזה שייכפה עליכם על ידי הרשות המקומית. כמו כן, יש לקחת בחשבון עלויות פיתוח במידת הנדרש - כמו דרכי גישה, שיפוץ מדרכה או כביש, וכו`. במקרה שבו שטח הקרקע הוא כבר שלכם, תידרשו רק בעלויות המיסוי (ראו סעיף בנושא).

 

ביצוע - כ-35%-40% מעלות הבניה


הביצוע, שהוא החלק המורכב בפרויקט היזמות שלכם, כולל את בניית השלד, החיפוי והנחת היסודות (כולל חפירות) - המהווים את החלק הארי של התקציב (כ15%-20%מהתקציב הכולל). כמו כן נכללים בסעיף זה עבודות אינסטלציה, ניקוז וצנרת (כולל כלים סניטריים), ריצוף, טיח, ציפוי ושאר עבודות הגימור, עבודות נגרות ואלומיניום עבור הדלתות והחלונות, וכן עבודות חשמל, בידוד ואיטום.

 

במסגרת תקציב הביצוע יש לקחת בחשבון את עלות השכר של העובדים בשטח, כולל המפקחים שעל חלק מהם יש חובת העסקה (תלוי ברשות המקומית), וכן עלויות החשמל, האוכל, הסעות העובדים ועוד. במידה ומדובר גם בחללים משותפים (חדרי מדרגות, לובי, מדרכות), ושטחים נוספים כמו מחסנים, חניונים או מעליות, הוסיפו לתקציב בין 5% ל-10% תלוי במורכבות הפרויקט. שימו לב, מבלי להתחשב בשטח הקרקע, נהוג לאמוד את עלות הבניה לבית או לדירה סטנדרטיים בכ-1,000 דולר למטר מרובע, כל עוד לא מדובר בסטנדרט בניה גבוה במיוחד.

 

יזום - כ-30% מעלות הבניה


כאן נכנסות הפעולות הסובבות את הבנייה עצמה. למשל, תכנון וייעוץ מקצועי בתחומים השונים (כגון תכנון אדריכלי, תכנון אקוסטי, יועצי חשמל ואינסטלציה ועוד), תקציב שיווק אם ברצונכם למכור את הדירה ושכר עבור מי שיעשה זאת עבורכם (סוכן תיווך, לדוגמה), שימוש בעורכי דין ויועצים משפטיים במידת הצורך.

 

מיסוי ועלויות נוספות - כ-10%-20% מעלות הבניה

 

בסעיף זה עליכם לתת את הדעת על התקציבים הנדרשים על מנת לתת פתרונות בשטח למצבים בלתי צפויים - הארכות בלוחות הזמנים, החלפות כוח אדם, קנסות, וכן לדגשים הקשורים לעיצוב פנים במידה ובכוונתכם להעניק לדירה מראה מסוים. כמו כן, עליכם להתייחס ברצינות הראויה לכל סעיף המיסוי בתקציב (יזמים רבים נוטים לשכוח זאת). האגרות, היטלי הפיתוח והמסים העירוניים והממשלתיים השונים מהווים פקטור חשוב בעלות הכוללת של הבניה. יש לקחת בחשבון מס שבח במידה ומדובר בבניה להשקעה, ואת המע"מ במידה ואתם יזמים פרטיים.

 

בכל מקרה מומלץ לשכור רואה חשבון המתמחה בתחום על מנת להצליח להפחית כמה שיותר ובמידת האפשר את סכומי האגרות, ההיטלים והמסים, ולהתנהל באופן מקצועי וחוקי כדי להימנע מקנסות מצד אחד, ומבזבוז כספים מצד שני.

 

 

כתבות בתחום
אביזרי אינסטלציה - קטנים אבל משמעותיים
איך בוחרים אביזרים איכותיים לצנרת המים והביוב ומוצרי אינסטלציה נוספים, שישדרגו את חדרי השירותים והאמבטיה? – היעזרו בבעלי מקצוע ובררו על חברות היצרן. קרא עוד>>
איך לבחור מעצב פנים?
כיצד תוכלו לדעת מיהם מעצבי הפנים המתאימים לכם? על אלו מהציפיות שלכם חשוב במיוחד שיענו? האם הכימיה הראשונית זה העיקר? – המאמר יעזור לכם לקבל פרספקטיבה. קרא עוד>>
איך הופכים את הגג לגינה?
רוצים גינה על הגג? מה חשוב לכם לבדוק לפני שאתם הופכים את הגג לירוק ופרחוני? מה צריך כדי להתחיל, ואיך מתחזקים צמחייה בגובה? – על כך בכתבה. קרא עוד>>
איך להעלות את ערך הנכס באמצעים עיצוביים?
אם אתם עומדים למכור את הבית, השקיעו עד כ - 3% מערכו על פי ההמלצות הבאות, ותוכלו לשפר את יכולת המיקוח שלכם ולהרוויח במכירה מאות אלפי שקלים במראהו המחודש. קרא עוד>>
איך לתכנן נכון את המטבח?
מה תעדיפו – מטבח פתוח או סגור? איפה נוח לכם למקם את כלי הבישול – בתוך הארון או בחוץ על המדף? – כמה שיקולים שחשוב לעשות כשמתכננים מטבח חדש. קרא עוד>>
הפרוייקטים בתחום
שם הפרוייקטתאריך פרסוםתחוםצפיותהצעות
תוספת בניה לקיים 11/02/2021שיפוצניקים, בנייה3212
בניית קירות בלוקים לשתי דירו07/02/2021בנייה2761
תוספת בניה 10 מטר לחדר על הגג06/01/2021בנייה3021
שיפוץ חיצוני לבניין משתוף01/12/2020בנייה, קבלנים6342
סלילת מדרכת בטון 2*18 מטר16/11/2020בנייה2051
הרמת סככה חקלאית 4000 מר12/11/2020בנייה2642
מיסתור לפח אשפה28/10/2020בנייה2000
קבלן לחיפוי חוץ09/10/2020בנייה, קבלנים2881
הצעת מחיר לבניית גלריה10/09/2020שיפוצניקים, בנייה, כללי, נגרות3091
בנית חומה, אורך 20 מטר25/08/2020בנייה2602
לקוחות מספרים
קיבלתי הרבה פניות דרך האתר וקבעתי פגישות עם בעלי המקצוע ויקטוריה
כתבות אחרונות במגזין >>