08-8560150
מגוון הצעות מבעלי מקצוע

בנייה:
קבל הצעות מחיר

מבעלי מקצוע איכותיים ואמינים

מלאו את הטופס ובעלי מקצוע מהמובילים בשוק יצרו עמכם קשר להצעות משתלמות ותחרותיות:

תוכל למלא פרטים נוספים אודות הפרוייקט במידת הצורך:

נציג מטעם 2FIX יצור עמך קשר לאפיון מפורט של הפרוייקט לפני שליחתו לבעלי המקצוע המתאימים

כל מה שרציתם לדעת על בניה מעץ

כמו בצימר


למרות החששות מהשימוש בו, העץ הוא חומר גלם מצוין לבנייה, והראייה - במדינות רבות כארצות הברית, אוסטרליה, ניו זילנד, גרמניה, צרפת ורוסיה, רוב הבתים נבנים מעץ. בסופו של דבר, זהו אחד מחומרי הגלם הנפוצים ביותר, הקדומים ביותר והנוחים לעבודה. בית הבנוי מעץ נותן תמיד הרגשה חמימה ומשפחתית יותר מבתים הבנויים מחומרים קונבנציונליים. המגע עם הקרקע והקרבה לטבע מעצימים את תחושת היציבות, הרוגע והשלווה.


מהם היתרונות העיקריים?


עלות הבנייה

 

חומרי הגלם אמנם יקרים יותר, אך תהליך הבנייה קצר יחסית וקל לעמוד בלוח הזמנים, וזאת מפני שתהליך ההרכבה של הלוחות מתבצע מראש ונותר רק להעבירם לאתר הבנייה, בדומה לבנייה טרומית. באופן זה, נמנעים סיבוכים רבים האופייניים לאתר הבנייה הקונבנציונלי. קיצור זמן העבודה וצמצום הבלת"מים מביאים בתורם לחסכון בעלויות.

 

אופי העבודה

 

בנייה בעץ נחשבת למדויקת ונקייה יותר, וככזו היא הופכת את כל אתר הבנייה לנעים יותר, ונוח לתפעול.

 

הגנה על הטבע 

 

העץ מעניק בידוד טרמי טבעי ויעיל מפני חום וקור, כך שצריכת החשמל הכרוכה בשימוש במזגנים ובתנורים, פוחתת. בנוסף, תהליך העיבוד של העץ אינו מזהם את האוויר. העצים עצמם ניטעים ונכרתים במיוחד לצורכי הבנייה. בליווי של תכנון אדריכלי מתאים, מבנה הבית ישתלב בסביבה הטבעית בצורה המיטבית.


עמידות 

 

בניגוד לחששות, מדובר בבנייה עמידה ביותר, גם לטווח ארוך (מאות שנים), מפני התפוררות, סדקים וכדומה. בתי עץ נחשבים עמידים ביותר גם במקרים של רעש אדמה, ועומדים בתקני בטיחות אש.
גמישות - בעיקר בגלל אופיו של חומר הגלם, בנייה בעץ מאפשרת גמישות רבה יותר לשינויים חיצוניים או פנימיים, כתוספות בנייה, הרחבות, חידוש העיצוב ועוד.

 

בידוד

 

עץ ידוע כחומר גלם מבודד נהדר, הן מפני אקלים חיצוני והן מפני רעשים. כאשר מחפים את העץ, ומצפים אותו כראוי, תקבלו בית שנעים לחיות בו מכל הבחינות.

 

איך מתמודדים עם החסרונות?

 

מזיקים

 

ישנם מזיקים אשר ניזונים מעצים, ויכולים לגרום לנקבוביות, לחורים ולהידרדרות כללית של חומרי הגלם. חשוב לדעת, כי בארץ כמעט ולא קיימים מזיקים מסוג אשר מאיים על עצים אשר משמשים לבנייה. יחד עם זאת, מזיקים כאלה יכולים להגיע יחד עם העצים המיובאים לצרכי הבנייה מארצות אחרות. משמעות הדבר היא, שיש חשיבות לבחירת היבואן של חומרי הגלם. כמו כן, ציפויים וחיפויים מתאימים ואיכותיים מונעים מן המזיקים "לחגוג" על העץ.

 

אש ושריפות

 

בנייה בעץ הינה אחת מהשיטות הבטוחות ביותר, וזאת בעיקר בזכות החומרות שנוספו במהלך השנים לתקנים, הקובעים תנאים למניעת התלקחויות. מלבד התקנת מתזים אוטומטיים, גלאי עשן ודומיהם, נמצאו חומרים מעכבי בעירה, המאפשרים לחומר הגלם להיות חשוף לאש זמן רב לפני ההתלקחות, לא פחות מאשר חומרי גלם קונבנציונליים (כמו מלט לדוגמא). בנוסף, בבתים מעץ הנבנים כראוי, מערכות החשמל והאינסטלציה עשויים מחומרים מיוחדים אשר נכבים מעצמם, ואינם מתקלחים.

 

רטיבות ועובש

 

בניגוד לדעה הרווחת, לא קורה שום דבר לעץ כאשר הוא בא במגע עם מים, כמו במקרים של גשם, השקיה באמצעות ממטרות או בצינור וכדומה. רק אם עץ עומד באופן קבוע בתוך מים, הוא עלול להירקב. הגמישות המאפיינת את העץ מאפשרת לו, גם אם התנפח קצת בגלל כמויות גשם אדירות, לחזור לממדיו המקוריים ללא כל נזק או שינוי חיצוני בבית. מעבר לכך, בנייה איכותית המבודדת את העץ היטב, מגינה עליו מפגעי הטבע לא פחות מאשר בנייה קונבנציונלית, ולעתים אף יותר. כולנו מכירים את הסדקים וההתנפחות בקירות הבטון והגבס לאחר סופה או גשם שוטף.

 

השוק המקומי

 

בנייה בעץ אמנם עדיין אינה נפוצה בארץ, אך מדובר בתופעה הולכת ומתרחבת. בסופו של דבר, מדובר בהשקעה מצוינת גם למגורים וגם למכירה עתידית.

 

כתבות בתחום
אביזרי אינסטלציה - קטנים אבל משמעותיים
איך בוחרים אביזרים איכותיים לצנרת המים והביוב ומוצרי אינסטלציה נוספים, שישדרגו את חדרי השירותים והאמבטיה? – היעזרו בבעלי מקצוע ובררו על חברות היצרן. קרא עוד>>
איך לבחור מעצב פנים?
כיצד תוכלו לדעת מיהם מעצבי הפנים המתאימים לכם? על אלו מהציפיות שלכם חשוב במיוחד שיענו? האם הכימיה הראשונית זה העיקר? – המאמר יעזור לכם לקבל פרספקטיבה. קרא עוד>>
איך הופכים את הגג לגינה?
רוצים גינה על הגג? מה חשוב לכם לבדוק לפני שאתם הופכים את הגג לירוק ופרחוני? מה צריך כדי להתחיל, ואיך מתחזקים צמחייה בגובה? – על כך בכתבה. קרא עוד>>
איך להעלות את ערך הנכס באמצעים עיצוביים?
אם אתם עומדים למכור את הבית, השקיעו עד כ - 3% מערכו על פי ההמלצות הבאות, ותוכלו לשפר את יכולת המיקוח שלכם ולהרוויח במכירה מאות אלפי שקלים במראהו המחודש. קרא עוד>>
איך לתכנן נכון את המטבח?
מה תעדיפו – מטבח פתוח או סגור? איפה נוח לכם למקם את כלי הבישול – בתוך הארון או בחוץ על המדף? – כמה שיקולים שחשוב לעשות כשמתכננים מטבח חדש. קרא עוד>>
הפרוייקטים בתחום
שם הפרוייקטתאריך פרסוםתחוםצפיותהצעות
טיח16/08/2019שיפוצניקים, בנייה, גבס, אינסטלציה, קבלנים, כללי352
הסבת מרפסת לחדר- בניה קלה12/08/2019שיפוצניקים, בנייה413
הצעת מחיר לבניית שלד03/08/2019בנייה, קבלנים602
ריצוף בטון - בניין משותף17/07/2019בנייה, קבלנים, כללי653
קבלן מפתח לבניית בית פרטי24/06/2019בנייה, אדריכלות, קבלנים1783
בניית קומת גלריה+שיפוץ21/06/2019בנייה, קבלנים, כללי1002
תוספת יחידה לבית פרטי19/06/2019בנייה, קבלנים942
הצעת מחיר לשלד- ללא חומרים17/06/2019בנייה, קבלנים1081
הצעה לבניית בית קרקע- שטח אחרי פיתוח15/06/2019בנייה, קבלנים1072
הכנת תשתית למגרדש ספורט03/06/2019בנייה, ריצוף ופרקטים, קבלנים803
לקוחות מספרים
קיבלתי הרבה פניות דרך האתר וקבעתי פגישות עם בעלי המקצוע ויקטוריה
כתבות אחרונות במגזין >>
חמודי שיפוצים
תחום:
כל הארץ
0549347817
צפה
מוטי
תחום: בנייה
אזור הדרום
0547386021
צפה