08-8560150
מגוון הצעות מבעלי מקצוע

בנייה:
קבל הצעות מחיר

מבעלי מקצוע איכותיים ואמינים

מלאו את הטופס ובעלי מקצוע מהמובילים בשוק יצרו עמכם קשר להצעות משתלמות ותחרותיות:

תוכל למלא פרטים נוספים אודות הפרוייקט במידת הצורך:

נציג מטעם 2FIX יצור עמך קשר לאפיון מפורט של הפרוייקט לפני שליחתו לבעלי המקצוע המתאימים

בנייה מתקדמת - למי זה מתאים?

 שיטות הבנייה המתקדמת או המתועשת חולשות על כמה נישות שהתפתחו בשנים האחרונות והפכו להיות שם דבר בעולם כולו. בדרך כלל, מדובר בשילוב בין שיטות הבנייה המסורתית ובין טכנולוגיות חדשניות, העושות שימוש בחומרי גלם איכותיים ומבודדים יותר, ובתהליכי עבודה יעילים יותר. התוצאה היא - בנייה מהירה, חיסכון בעלויות, יציבות לאורך זמן ואיכות סביבה. בין הגישות החדשות לבנייה ניתן למנות את הבנייה הקלה, הבנייה הירוקה או האקולוגית, הבנייה הטרומית והבנייה המתועשת. כל אחת משיטות אלו שמה דגש על פן מסוים, לפי העדפותיכם, צורכיכם והתקציב העומד לרשותכם.


אחד המאפיינים העיקריים של בנייה מתועשת הוא שימוש בחומרי גלם חזקים וידידותיים לסביבה, ובראשם השימוש בפלדה ובאלומיניום. השימוש בפלדה מחליף את הבטון המסורתי במבנה השלד. קורות הפלדה משתלבות נהדר עם האלומיניום, שהינו חומר חזק, שאינו מתכלה, אינו מחליד, ואף ידוע כמבודד נהדר. כך נוצרים קירות רב שכבתיים עמידים, המבודדים טוב יותר מאשר קירות בטון רגילים. את הקירות עצמם מחפים, כרגיל, בציפוי אבן, טיח, צבע, עץ ועוד.

 

היקף התופעה

 

חשוב לדעת, שהטכניקות המתקדמות בבנייה נפוצות בעולם כבר עשרות שנים. למעלה מ - 50% מהמבנים בעולם נוצרו בשיטות יעילות אלו. בישראל, הנחשבת עדיין כשמרנית, השיעור עומד על בערך 8% בלבד. יחד עם זאת, ככל שהיתרונות המשמעותיים הולכים ונהיים ברורים יותר, מהפכת הבנייה המתקדמת כובשת מקום בלבם של קבלנים, יזמים, ואפילו דיירים. בתוכניות תמ"א 38 לשיפוץ וחיזוק מבנים בפני רעידות אדמה, אשר הולכות ותופסות נתח גדול בשוק הנדל"ן כיום, ישנו שימוש בטכניקות בניה מתקדמת.


מדוע בניה מתקדמת עדיפה יותר?


תכנון מול ביצוע

 

בנייה מתקדמת מאפשרת תכנון מדויק בשטח עצמו, כאשר הכנת הרכיבים עצמם מתבצעת במפעלים תעשייתיים אשר מתמקצעים בתחום זה. בשעה שהרכיבים מוכנים וגמורים, ולעיתים אף צבועים ומחופים, הם משונעים לשטח עצמו, לאתר הבנייה. שם הם מורכבים על שלד הבניין. באופן זה, העבודה באתר הבנייה מצטמצמת למינימום, דבר המאפשר חיסכון בעלויות, בזמן עבודה, בכמות פועלים, בפסולת וברעש.

 

בנוסף, ההפרדה בין התכנון ובין הביצוע מאפשרת מידה רבה יותר של גמישות, והיא תורמת לרמת הדיוק בתהליך העבודה ובשלב הגימור. יותר מכך, השיטה מאפשרת לבצע שינויים ותוספות בעתיד (מרפסות, חדרים, גגות וכו`). ברוב המקרים כוללת בניית הלוחות במפעל הכנה להתקנת חלונות ודלתות, קביעת נקודות חשמל, אינסטלציה, מערכת מיזוג ועוד. הבניה המתועשת מאפשרת בניה מהירה ומדויקת עבור פרויקטים רבים ולשימושים מגוונים, כמו בתי מגורים, מבני תעשיה ובנייני משרדים.

 

מהן היתרונות של בניה מתועשת?


בנייה מהירה - חיסכון בזמן ובעלויות

 

השיטות המתקדמות זולות בכ - 20% עד 30% מהשיטות הקונבנציונליות. המקור העיקרי לחיסכון הוא הצמצום בזמן העבודה, בכמות הפועלים ובהיקף הבלת"מים. גם חומרי הגלם, לעיתים קרובות, זולים יותר, אך זה כמובן תלוי בבחירות שלכם. את החיסכון המשמעותי יותר תראו בטווח הארוך - המבנה יישאר יציב לאורך שנים רבות ללא צורך בחיזוקים, וצריכת החשמל תפחת. מחקרים בעולם מראים, כי בשנה אחת תחסכו כ - 30% בצריכת החשמל. אחוזים אלה מיתרגמים לאלפי שקלים.


בקרה על חומרי הגלם

 

בשיטת הבניה המתועשת ניתן לערוך בקרה טובה יותר על חומרי הגלם, הן מבחינת האיכות, העלויות, הגימור ועוד, וזאת בזכות העובדה שהלוחות נבנים בנפרד, מחוץ לאתר הבניה, באופן מדויק ופרטני.

 

גמישות

 

בניה מתקדמת או מהירה מאפשרת גמישות תוך כדי עבודה גם מבחינה עיצובית, גם מבחינה תקציבית וגם מבחינת איכות העבודה. המודולריות המאפיינת הן את התהליך והן את חלקי הבנייה, מאפשרת לתקן ליקויים בזמן, עוד בשלב ייצור החלקים השונים, וכן ניתן לשנות בקלות יחסית מידות מסוימות על מנת שהחלקים יתאימו לשינויים עיצוביים נדרשים. אף על פי כן, תצטרכו לעשות החלטות כמה שיותר מוקדם בתהליך. הגמישות ניכרת גם בתקציב, והיא הופכת את המשחק איתו לקל יותר. כך, אם אתם רואים שאתם חורגים מהמסגרת הפיננסית, תמיד תוכלו לשנות אלמנטים מסוימים בפרויקט, שיעזרו לכם להישאר בגבולות המתאימים לכם.

 

עבודה שקטה ונקיה יותר 

 

האלמנט ה"ירוק" ניכר בבניה המתועשת בעיקר בעובדה שהיא מייצרת הרבה פחות אבק, פסולת בניין וזיהומים אחרים משיטות הבניה הקונבנציונליות. כמו כן, היא דורשת הרבה פחות כוח אדם (פועלים), כלים כבדים, פיגומים, מנופים וכו`, וכך מתאפיינת בשקט יחסי באתר הבניה.

 

בידוד ובנייה ירוקה

 

בארץ כמו שלנו שיטות הבנייה המסורתיות והקונבנציונליות אינן נותנות מענה הולם לאקלים המתחלף בין עונות השנה, והן רועשות ומזהמות. כך, ברוב הבניינים הקיימים בארץ, חם מאוד בקיץ וקר מאוד בחורף, ויש צורך בהפעלת מזגנים ותנורים, הצורכים חשמל רב. השיטות החדשות מערבות שימוש בחומרי גלם מבודדים, ההופכים את השהות בבית לנעימה יותר.

 

אחד מן החומרים המבודדים באופן מושלם הוא הפוליסטירן F20, אשר באמצעותו נוהגים למלא את קירות האלומיניום. השילוב יוצר בידוד אולטימטיבי. לצורך המחשה, בכדי ליהנות מיכולת הבידוד של קיר אלומיניום ופוליסטירן בעובי של 1 ס"מ, יש צורך בקיר בטון, גם האיכותי ביותר, בעובי של למעלה מ - 60 ס"מ! ככלל, עובי הקירות בבנייה מתקדמת נע, לרוב, בין 20 ל - 25 ס"מ.

כתבות בתחום
אביזרי אינסטלציה - קטנים אבל משמעותיים
איך בוחרים אביזרים איכותיים לצנרת המים והביוב ומוצרי אינסטלציה נוספים, שישדרגו את חדרי השירותים והאמבטיה? – היעזרו בבעלי מקצוע ובררו על חברות היצרן. קרא עוד>>
איך לבחור מעצב פנים?
כיצד תוכלו לדעת מיהם מעצבי הפנים המתאימים לכם? על אלו מהציפיות שלכם חשוב במיוחד שיענו? האם הכימיה הראשונית זה העיקר? – המאמר יעזור לכם לקבל פרספקטיבה. קרא עוד>>
איך הופכים את הגג לגינה?
רוצים גינה על הגג? מה חשוב לכם לבדוק לפני שאתם הופכים את הגג לירוק ופרחוני? מה צריך כדי להתחיל, ואיך מתחזקים צמחייה בגובה? – על כך בכתבה. קרא עוד>>
איך להעלות את ערך הנכס באמצעים עיצוביים?
אם אתם עומדים למכור את הבית, השקיעו עד כ - 3% מערכו על פי ההמלצות הבאות, ותוכלו לשפר את יכולת המיקוח שלכם ולהרוויח במכירה מאות אלפי שקלים במראהו המחודש. קרא עוד>>
איך לתכנן נכון את המטבח?
מה תעדיפו – מטבח פתוח או סגור? איפה נוח לכם למקם את כלי הבישול – בתוך הארון או בחוץ על המדף? – כמה שיקולים שחשוב לעשות כשמתכננים מטבח חדש. קרא עוד>>
הפרוייקטים בתחום
שם הפרוייקטתאריך פרסוםתחוםצפיותהצעות
נדרש קבלן רשום לביצוע מדרגות כניסה למרתף- בית פרטי08/01/2020בנייה, קבלנים391
הוספת מרפסות שמש- בניין משותף06/01/2020בנייה, קבלנים601
קבלן שלד לבית פרטי24/12/2019בנייה, קבלנים851
קבלן שלד לבית פרטי18/12/2019בנייה, קבלנים762
הוספת מרפסת שמש וממד ל 16 דירות08/12/2019בנייה, קבלנים1010
ציפוי חומה - שיש חברון23/11/2019שיפוצניקים, בנייה, ריצוף ופרקטים891
שלד ופיתוח דו משפחתי03/11/2019בנייה, קבלנים1443
קבלן בניין01/11/2019בנייה, קבלנים1282
קבלן לבניית 3 קטוג'ים17/10/2019בנייה, קבלנים1984
הריסה , פינוי והטמנה15/10/2019בנייה, קבלנים1031
לקוחות מספרים
כבר באותו יום שהעליתי את הפרוייקט בעלי מקצוע שונים התקשרו אליי ויכולתי לעשות סקר שוק בצורה מהירה ומועילה יונתן
כתבות אחרונות במגזין >>
חמודי שיפוצים
תחום:
כל הארץ
0549347817
צפה
ג.ק.מ G.K.M חברה לבניה בע"מ
אזור המרכז
053-9372720
צפה
מוטי
תחום: בנייה
אזור הדרום
0547386021
צפה