08-8560150
מגוון הצעות מבעלי מקצוע

בנייה:
קבל הצעות מחיר

מבעלי מקצוע איכותיים ואמינים

מלאו את הטופס ובעלי מקצוע מהמובילים בשוק יצרו עמכם קשר להצעות משתלמות ותחרותיות:

תוכל למלא פרטים נוספים אודות הפרוייקט במידת הצורך:

נציג מטעם 2FIX יצור עמך קשר לאפיון מפורט של הפרוייקט לפני שליחתו לבעלי המקצוע המתאימים

מהי בניה קלה והאם היא באמת קלה?

 האם בניה קלה היא אכן קלה? והאם היא עדיפה על בניה קונבנציונאלית?
כמו כל דבר בחיים, תלוי מאיזה כיוון מסתכלים על זה.

 

בעיקרון, בניה קלה מהירה יותר, זולה יותר, לרוב גם נקיה ונחשבת ל"ירוקה" יותר, ואף מאפשרת המשך מגורים במתחם בזמן הבניה או השיפוץ במידת הצורך. מצד שני, היא פחות עמידה מבנייה קונבנציונאלית, עלולה לסבול מבלאי גבוה בתקופות זמן קצרות - דבר המחייב תחזוקה שוטפת, ולעתים בניית ממ"ד כחלק מהמבנה עלולה ליקר את העלות הכוללת עד לחוסר כדאיות כלכלית.

 

מהי בעצם שיטת בניה קלה?

 

בניה קלה היא שם כולל לשיטת בניה המשתמשת ברכיבים מוכנים מראש, העשויים לרוב מלוחות פלדה או אלומיניום ובהם פוליסטירן מוקצף, הידוע ביכולתו הגבוהה לבודד מפני רטיבות, קור וחום. משקל הלוחות נמוך באופן משמעותי, והם נוחים להעברה ממקום למקום ביעילות ובמהירות. את הלוחות מרכיבים על גבי יסודות בניין קיימים בצורה פשוטה יחסית, לעיתים ללא צורך במנופים, משאיות, טרקטורים וכלים כבדים נוספים.

 

 

כך, כאמור, ניתן להביא לשטח הבניה רכיבים שנבנו כבר מבעוד מועד, ולשלב אותם במבנה הקיים או לבנות באמצעותם מבנה חדש על יסודות קיימים. מסיבה זו בניה קלה נחשבת לבניה נקיה וירוקה יותר, מכיוון שהיא לא מייצרת פסולת בניין, ואינה מחייבת לפנות את המקום בעת הבניה. שיטה זו חוסכת זמן באופן ניכר - הן בייצור הרכיבים והן בבניה עצמה.

 

הבניה הקלה נפוצה בעיקר בארצות הברית ובאירופה במשך שנים רבות, וניתן לראות לא מעט מבנים שנבנו בשיטה זו. לארץ נכנסה שיטה זו לפני כארבעים שנה, ובמהלך השנים האחרונות הוקמו והתפתחו מגוון חברות אשר מתמחות בבנייה קלה, אשר הופכת להיות פופולרית יותר ויותר.


מדוע בניה קלה נחשבת לזולה יותר?

 

בנייה קלה מתאפיינת כאמור בעלויות נמוכות יותר מאשר בנייה רגילה. החיסכון הינו חיסכון מצטבר והוא תלוי בפרמטרים שונים ורבים. עלות שלד בבנייה קלה מהווה בסביבות 10% מעלות הבנייה הכוללת, כאשר המחיר כולל גם את תכנונו הכללי של המבנה. כאשר בונים בניין בעל שלד פלדה ניתן לחסוך בזמן הבניה הכולל באופן משמעותי (הבנייה יכולה להסתיים תוך מספר חודשים במקום כמה שנים), ואם היזם הוא הקבלן של עצמו הוא יכול לחסוך עד כשליש מעלות הבנייה.

 

עלויות התחזוקה נמוכות, ויכולות הבידוד של החומרים מאפשרות בנוסף לחסוך בעלויות החשמל והגז (הבית בנוי מחומרים איכותיים אשר מבודדים חום, קור, רטיבות ורעש). כך, ניתן לחסוך כ-30 אחוזים מעלויות החשמל, וליהנות מיציבות כלכלית ומשקט נפשי מבלי לחשוש שמא מחירי החשמל יעלו. בסיכום שנתי מדובר בחיסכון של אלפי שקלים למשפחה.

 

אילו גורמים משפיעים על מחירי המבנים אשר נבנים לפי שיטת הבנייה הקלה?

 

עלויות הבנייה הקלה נקבעות בהתאם לכמות חומרי הגלם הדרושים, לכמות תוספות הבנייה, לשטח המבנה, למספר הקומות, לכמות הדלתות והחלונות אשר קיימים במבנה ועוד. מבחינת חומרי הגלם, לרוב מדובר בעלויות נמוכות יותר מאשר בבניה קונבנציונלית (ישנו ויכוח בנושא זה), אך ישנם מקרים שבהם שימוש בחומרי גלם איכותיים יותר יגרום לעליה במסגרת התקציבית. בסופו של דבר, החיסכון בזמן ובשכר הפועלים, וההנאה מבית עמיד לשנים ארוכות, ישתלמו בטווח הארוך.


האם בניה קלה עדיפה על פניה קונבנציונלית?

 

כאמור, לבניה הקלה יתרונות וחסרונות. מבחינת עלויות, בניה קלה היא ללא ספק פתרון מצוין מבחינה תקציבית וכלכלית, אך בניה קונבנציונלית תהיה לעתים חזקה ועמידה יותר. ישנם לא מעט פתרונות המשלבים את שתי שיטות הבניה, באופן המתאים בדיוק למבנה ולשטח הספציפיים, וכך ניתן לנצל את היתרונות של שתי השיטות. בסופו של דבר, כדאי תמיד להיוועץ עם איש מקצוע אובייקטיבי, אשר יידע להעריך מהי שיטת הבניה המתאימה לכם, בהתאם לפרויקט ולתקציב העומד לרשותכם.

 

כאשר בוחרים בקבלן עבור בניה קלה, זכרו לבדוק את הניסיון המקצועי שלו בתחום, ופרויקטים נוספים שביצע. ההמלצה במקרה זה היא לא לחסוך בעלות הקבלן, על מנת לא להיכנס להוצאות מיותרות לאחר מכן בשל בניה רשלנית או חוסר ניסיון.

כתבות בתחום
אביזרי אינסטלציה - קטנים אבל משמעותיים
איך בוחרים אביזרים איכותיים לצנרת המים והביוב ומוצרי אינסטלציה נוספים, שישדרגו את חדרי השירותים והאמבטיה? – היעזרו בבעלי מקצוע ובררו על חברות היצרן. קרא עוד>>
איך לבחור מעצב פנים?
כיצד תוכלו לדעת מיהם מעצבי הפנים המתאימים לכם? על אלו מהציפיות שלכם חשוב במיוחד שיענו? האם הכימיה הראשונית זה העיקר? – המאמר יעזור לכם לקבל פרספקטיבה. קרא עוד>>
איך הופכים את הגג לגינה?
רוצים גינה על הגג? מה חשוב לכם לבדוק לפני שאתם הופכים את הגג לירוק ופרחוני? מה צריך כדי להתחיל, ואיך מתחזקים צמחייה בגובה? – על כך בכתבה. קרא עוד>>
איך להעלות את ערך הנכס באמצעים עיצוביים?
אם אתם עומדים למכור את הבית, השקיעו עד כ - 3% מערכו על פי ההמלצות הבאות, ותוכלו לשפר את יכולת המיקוח שלכם ולהרוויח במכירה מאות אלפי שקלים במראהו המחודש. קרא עוד>>
איך לתכנן נכון את המטבח?
מה תעדיפו – מטבח פתוח או סגור? איפה נוח לכם למקם את כלי הבישול – בתוך הארון או בחוץ על המדף? – כמה שיקולים שחשוב לעשות כשמתכננים מטבח חדש. קרא עוד>>
הפרוייקטים בתחום
שם הפרוייקטתאריך פרסוםתחוםצפיותהצעות
נדרש קבלן רשום לביצוע מדרגות כניסה למרתף- בית פרטי08/01/2020בנייה, קבלנים391
הוספת מרפסות שמש- בניין משותף06/01/2020בנייה, קבלנים601
קבלן שלד לבית פרטי24/12/2019בנייה, קבלנים851
קבלן שלד לבית פרטי18/12/2019בנייה, קבלנים762
הוספת מרפסת שמש וממד ל 16 דירות08/12/2019בנייה, קבלנים1010
ציפוי חומה - שיש חברון23/11/2019שיפוצניקים, בנייה, ריצוף ופרקטים891
שלד ופיתוח דו משפחתי03/11/2019בנייה, קבלנים1443
קבלן בניין01/11/2019בנייה, קבלנים1282
קבלן לבניית 3 קטוג'ים17/10/2019בנייה, קבלנים1984
הריסה , פינוי והטמנה15/10/2019בנייה, קבלנים1031
לקוחות מספרים
לאחר שהעליתי את הפרוייקט, 5-6 בעלי מקצוע יצרו איתי קשר טלפוני ולאור העובדה שאיני מבין במחירון של שיפוצים זה אפשר לי לבדוק את תווך המחירים , ואף בעלי המקצוע הגיעו עד אליי ונתנו שירות טוב ומהיר ששון
כתבות אחרונות במגזין >>
חמודי שיפוצים
תחום:
כל הארץ
0549347817
צפה
מוטי
תחום: בנייה
אזור הדרום
0547386021
צפה