08-8560150
מגוון הצעות מבעלי מקצוע

בנייה:
קבל הצעות מחיר

מבעלי מקצוע איכותיים ואמינים

מלאו את הטופס ובעלי מקצוע מהמובילים בשוק יצרו עמכם קשר להצעות משתלמות ותחרותיות:

תוכל למלא פרטים נוספים אודות הפרוייקט במידת הצורך:

נציג מטעם 2FIX יצור עמך קשר לאפיון מפורט של הפרוייקט לפני שליחתו לבעלי המקצוע המתאימים

בניה ירוקה - משתלם או לא?


בשנים האחרונות הולכת ומתגברת המודעות לבניה ירוקה, ולמושג "ירוק" באופן כללי. ניתן לראות זאת בכל תחומי החיים, החל מהמודעות למחזור פלסטיק, נייר ובגדים, דרך שימוש תדיר בנורות ובמוצרי חשמל חסכוניים, וכלה בטרנד הטבעונות שהולך ומתחזק. הבניה הירוקה מייעלת את השימוש באנרגיה זמינה ומתחדשת, והצריכה שלה באופן מקסימלי משפרת במקביל גם את איכות החיים של הדיירים.

 

בבניה אקולוגית ירוקה שמים דגש על חומרים ידידותיים לסביבה ועל תכנון מוקדם של המבנה כדי למקסם את ניצול האנרגיה שבו, ונלקחים בחשבון יחסי הגומלין עם הסביבה, במטרה לשמור על המערכות הביולוגיות במקום באמצעות הפחתת הפסולת ושימור משאבים טבעיים.

 

חומרי הבניה הירוקה מצויים בסביבה הקרובה ואינם מצריכים שינוע או עיבוד תעשייתי. העיקריים שבהם הם עץ, קש, בוץ (אדמה), בדים, נייר אורז וכמובן חומרים ממוחזרים. ניצולם לצורכי בניה נפוץ מאוד במדינות רבות בעולם, וחלקן אף מעודדות את השימוש בהם.

 

בבניה אקולוגית כמה מרכיבים עיקריים - תכנון ראשוני של הבית, בחירת חומרי הגלם, ניצול נכון יותר של אנרגיה, ובניה המתאימה את עצמה לסביבה באופן הרמוני - הן מבחינת הנוף, הן מבחינת בעלי החיים באזור והן מבחינת משאבי הטבע.

 

תכנון ירוק

 

הכל מתחיל עוד בשלב התכנון האדריכלי. בשלב זה, נלקחים בחשבון תנאי הסביבה הטבעיים במיקום הספציפי שבו אמור לקום המבנה. כך למשל, מבנה האמור להיבנות על משטח מישורי יקבל התייחסות אחרת מאשר בית על גבעה, וזאת תוך התחשבות באפשרויות הבידוד, קבלת אור השמש והאוורור.

 

אלמנטים נוספים יהיו ניצול אפקטיבי של מי גשמים להשקיה, תכנון נכון של הפתחים בבית (חלונות ודלתות) לקבלת תאורה טבעית, ושימוש בחומרים מבודדים מיוחדים. בשלב התכנון יבוא לידי ביטוי גם ניצול אפקטיבי של פנים חלל הבית, כך שבסופו של דבר יתקבל שטח מחיה גדול יותר על כל מטר מרובע.

 

אלמנט נוסף שנלקח בחשבון עוד בשלב התכנון הוא האקלים הסביבתי ופגעי טבע אפשריים. כיוון הרוח ועוצמתה או חוסנו של אור השמש בעונות השנה המתחלפות נלקחים בחשבון בזמן התכנון, על מנת לאפשר חיסכון בצריכת החשמל בטווח הארוך. אחת השיטות לקירור הבית הוא שימוש בתעלות אוורור מיוחדות הנחפרות מתחתיו, אשר השפעתן מורגשת בעיקר בקיץ, כאשר האוויר הזורם בהן מקרר את הבית והופך את השהות בו לנעימה ללא צורך במיזוג חשמלי.

 

במדינה שטופת שמש כמו שלנו, השימוש באנרגיה סולארית נפוץ ביותר, וניתן לראות את דודי השמש כמעט על כל גג. בבניה ירוקה לוקחים את היתרון הזה צעד קדימה, ומשתמשים במשטחים ובלוחות סולאריים עמידים יותר, גדולים יותר ואפקטיביים יותר, על מנת להזין את כל מערכות הבית. כך, כאשר נדליק את מכונת הכביסה, התנור והטלוויזיה, נשתמש בהרבה פחות חשמל מאשר בבניה הקונבנציונלית. שיטה זו נהוגה גם במגזר החקלאי, אשר למעשה אוגרת את חום השמש, ומשתמשת בו בתבונה במהלך כל שעות היום ללא הוצאה נוספת כלשהי.

 

בניה אקולוגית ותקציב הבניה: האם בניה ירוקה עולה יותר מבניה סטנדרטית?

 

ברוב מוחלט של המקרים, בניה ירוקה תעלה יותר מבניה קונבנציונלית בשיעור של כ-5%. זו אכן הוצאה כבדה כאשר מדובר בסכומים גדולים. ההשקעה התקציבית הגדולה יותר מתבטאת בעיקר בשלב התכנון, כיוון שיש צורך לקחת בחשבון שיקולים רבים יותר ולהתייעץ עם אנשי מקצוע נוספים, וזאת בנוסף לאילוצים הרגילים שצריך לשקלל פנימה, הקשורים לדרישות המוצבות מטעם העיריות והממשלה. מאידך, חלק מחומרי הבניה זולים בעשרות אחוזים מבניה קונבנציונלית - השימוש בחומרים המצויים בסביבה או בחומרים ממוחזרים הופכים את הסעיף הזה בתקציב הבניה לזול יותר באופן משמעותי.

 

חשוב לזכור, כי בטווח הארוך נהנים תושבי הבית הירוק מהחזר קבוע על השקעתם, וזאת לאור החיסכון העצום והקבוע באנרגיה (חיסכון של כ-25%), ולעתים מדובר אף ברווח בפועל; ישנם מקרים רבים שבהם נוצר "עודף" (הבית לא משתמש בכל האנרגיה שצבר במהלך היום), וניתן למכור אותו בחזרה לחברת החשמל.


עוד תורמים לחיסכון: שימוש בחומרי בידוד טובים יותר וירוקים יותר, ניצול נכון של מי הגשמים להשקיה ומחזור פסולת הבית לשימושים נוספים. מעבר לתרומה האדירה של בניה ירוקה לסביבה, נבדק ונמצא כי למשפחה ממוצעת בדירת ארבעה חדרים בבניה ירוקה צפוי חיסכון של אלפי שקלים בשנה, וזאת מבלי שדיברנו על עלייה ברמת החיים ועל התרומה העצומה לבריאות תושבי הבית הירוק.


 

כתבות בתחום
אביזרי אינסטלציה - קטנים אבל משמעותיים
איך בוחרים אביזרים איכותיים לצנרת המים והביוב ומוצרי אינסטלציה נוספים, שישדרגו את חדרי השירותים והאמבטיה? – היעזרו בבעלי מקצוע ובררו על חברות היצרן. קרא עוד>>
איך לבחור מעצב פנים?
כיצד תוכלו לדעת מיהם מעצבי הפנים המתאימים לכם? על אלו מהציפיות שלכם חשוב במיוחד שיענו? האם הכימיה הראשונית זה העיקר? – המאמר יעזור לכם לקבל פרספקטיבה. קרא עוד>>
איך הופכים את הגג לגינה?
רוצים גינה על הגג? מה חשוב לכם לבדוק לפני שאתם הופכים את הגג לירוק ופרחוני? מה צריך כדי להתחיל, ואיך מתחזקים צמחייה בגובה? – על כך בכתבה. קרא עוד>>
איך להעלות את ערך הנכס באמצעים עיצוביים?
אם אתם עומדים למכור את הבית, השקיעו עד כ - 3% מערכו על פי ההמלצות הבאות, ותוכלו לשפר את יכולת המיקוח שלכם ולהרוויח במכירה מאות אלפי שקלים במראהו המחודש. קרא עוד>>
איך לתכנן נכון את המטבח?
מה תעדיפו – מטבח פתוח או סגור? איפה נוח לכם למקם את כלי הבישול – בתוך הארון או בחוץ על המדף? – כמה שיקולים שחשוב לעשות כשמתכננים מטבח חדש. קרא עוד>>
הפרוייקטים בתחום
שם הפרוייקטתאריך פרסוםתחוםצפיותהצעות
נדרש קבלן רשום לביצוע מדרגות כניסה למרתף- בית פרטי08/01/2020בנייה, קבלנים391
הוספת מרפסות שמש- בניין משותף06/01/2020בנייה, קבלנים601
קבלן שלד לבית פרטי24/12/2019בנייה, קבלנים851
קבלן שלד לבית פרטי18/12/2019בנייה, קבלנים762
הוספת מרפסת שמש וממד ל 16 דירות08/12/2019בנייה, קבלנים1010
ציפוי חומה - שיש חברון23/11/2019שיפוצניקים, בנייה, ריצוף ופרקטים891
שלד ופיתוח דו משפחתי03/11/2019בנייה, קבלנים1443
קבלן בניין01/11/2019בנייה, קבלנים1282
קבלן לבניית 3 קטוג'ים17/10/2019בנייה, קבלנים1984
הריסה , פינוי והטמנה15/10/2019בנייה, קבלנים1031
לקוחות מספרים
בעלי מקצוע יצרו איתי קשר ואני מרוצה משירות האתר רובי
כתבות אחרונות במגזין >>
ערן עבודות חשמל
תחום: חשמל
אזור הדרום
0544310552
צפה
חמודי שיפוצים
תחום:
כל הארץ
0549347817
צפה
ג.ק.מ G.K.M חברה לבניה בע"מ
אזור המרכז
053-9372720
צפה