08-8560150
מגוון הצעות מבעלי מקצוע

קבלנים:
קבל הצעות מחיר

מבעלי מקצוע איכותיים ואמינים

מלאו את הטופס ובעלי מקצוע מהמובילים בשוק יצרו עמכם קשר להצעות משתלמות ותחרותיות:

תוכל למלא פרטים נוספים אודות הפרוייקט במידת הצורך:

נציג מטעם 2FIX יצור עמך קשר לאפיון מפורט של הפרוייקט לפני שליחתו לבעלי המקצוע המתאימים

הסכם שיפוץ דירה - הסדרת תשלומים עם הקבלן

נכון לשנים האחרונות ענף השיפוצים במדינת ישראל מגלגל יותר מ- 10 מילארד ₪ מדי שנה.

אנשים רבים מחליטים על שיפוץ הבית, הנכס אותו הם משכירים או המשרד. הסיבות שמובילות להחלטה זו רבות כאשר העיקריות שבהן כוללות שיפור של ההיבט האסתטי של המקום ושמירה על ערך הנכס. 

רוב האנשים ששוכרים את שירותיהם של קבלני שיפוצים והבניה אינם בעלי ידע בתחום, דבר שמקשה עליהם לזהות נקודות תורפה בתהליך סגירת הסכם שיפוץ דירה עם הקבלן, או לקבל החלטה נכונה בכל הקשור לפריסת התשלומים של שכר העבודה ועוד. התוצאה של כל אלו באה לעיתים לידי ביטוי במפח נפש , בעיקר כאשר מדובר בתחום הכספי.

דוגמה לכך היא מצב בו הלקוח כבר שילם לקבלן עבר החומרים הנדרשים, אך חומרי הגלם לא סופקו בתאריך הנדרש. מצב בו קבלן לא מגיע לעבודה או לא מסיים את עבודות השיפוץ וזאת למרות שהוא קיבל את שכר העבודה מהלקוח ויש עוד מצבים רבים. בכדי להימנע ממצבים אלו בכתבה זו נסביר את כל הכללים החשובים ביותר הנוגעים אל שכר העבודה והסדרי תשלומים עם קבלני השיפוצים והבניה

 

הצעת מחיר

הצעת מחיר מצד הקבלנים תמיד צריכה לכלול פירוט מלא של העבודה/השירותים שהתבקשו על ידי הלקוח, עלות מדויקת לכל שירות, לוח זמנים לביצוע כל שלב ושלב מהעבודה ואופן התשלום (פריסה של התשלומים). תמיד יש לוודא שהצעת המחיר של הקבלן תכלול גם את כמות היחידות, המחיר פר יחידה, כיצד מוגדרת יחידה וסך המחיר לאחר מע"מ. אין לוותר על פירוט במלל של כל עבודה וזאת על מנת לא לאפשר מצב בו הקבלן יאמר ששירות מסוים לא כלל דברים מסוימים שנחשבים כתוספות ולכן הוא יצטרך לשלם תוספת מחיר.

 

הסכם שיפוץ דירה בכתב בלבד!

לא מסכמים על דברים בעל פה, גם כאשר מדובר על תוספות לשיפוץ. תתפלאו לדעת כי תוספות יכולות לעלות סכום ניכר של כסף ויש פעמים בהן אנשים מגלים שאנשי המקצוע או קבלני השיפוצים לא סיימו את העבודה וזאת משום שהם הגדירו את הפינישים של העבודה כתוספות עליהן הלקוח לא שילם.

חשוב לערוך הסכם שיפוץ דירה כתוב בלבד!  אל תסמכו על אף אחד ובשום פנים ואופן אל תיפלו לאותו פח אליו נופלים רבים, כאשר בעל המקצוע או הקבלן נעלב מכך שאתם לא מאמינים לו וזאת משום שהוא ביצע עבודה לחברים שלכם ומשפחה, דבר שגורר בסופו של דבר ויתור מצד רבים ותוצאה של עבודה שלא בוצעה כראוי. יש לסכם הכל מראש בהסכם עבודה שחתום על ידי שני הצדדים ובו מוטבע תאריך תחילת וסיום עבודת השיפוץ. הסכם שיפוץ דירה יכלול בכתב את כל העבודות, העלויות, המחירון לתוספות, כמויות (ועוד), באופן הברור ביותר.

 

הסדרי תשלום – הצעות

 

אפשרות ראשונה - הקבלן מביא את החומר

השלבים הם:

1) הלקוח משלם לקבלן על החומר ברגע שהחומר מגיע למקום העבודה.

2) במידה ומדובר בעבודה גדולה ומורכבת, מומלץ לחלק את התשלומים לחלקים ולסכם מראש עם הקבלן על מחיר עבור כל שלב בעבודה. לאחר סיום כל שלב בעבודה לשביעות רצון הלקוח, משלמים לקבלן עבור אותו שלב בעבודה.

3) לאחר סיום השלב האחרון, מומלץ להמתין מספר ימים עם העברת החלק האחרון של התשלום לקבלן, כדי לוודא שכל העבודה בוצעה כפי שסוכם ושאין "הפתעות" לא נעימות שעשויות לצוץ בעת בדיקה מקיפה על איכות העבודה, ולאחר הבדיקה והכל תקין לשלם לקבלן את היתרה כמובן בסיכום מתואם מראש עם הקבלן וכתוב בחוזה.  

  

 

4) במידה ומדובר בעבודה קטנה, נהוג לשלם לקבלן על העבודה בסיומה, אך להשאיר סכום קטן כדי לוודא שכל העבודה בוצעה כפי שסוכם ולאחר הבדיקה והכל תקין לשלם לקבלן את היתרה כמובן בסיכום מתואם מראש וכתוב בחוזה.  

 

 

אפשרות שנייה -  הלקוח מביא את החומר

1) במידה ומדובר בעבודה גדולה ומורכבת, מומלץ לחלק את התשלומים לחלקים ולסכם מראש עם הקבלן על מחיר עבור כל שלב בעבודה. לאחר סיום כל שלב בעבודה לשביעות רצון הלקוח, משלמים לקבלן עבור אותו שלב בעבודה.

2) לאחר סיום השלב האחרון, מומלץ להמתין מספר ימים עם העברת החלק האחרון של התשלום לקבלן, תוך בדיקה יסודית שהעבודה נעשתה על הצד הטוב ביותר, כמובן בסיכום מתואם מראש עם הקבלן וכתוב בחוזה.

3) במידה ומדובר בעבודה קטנה, נהוג לשלם על העבודה בסיומה, אך להשאיר סכום קטן לסיום לאחר וידוא כי כל העבודה בוצעה כפי שסוכם ושאין "הפתעות" לא נעימות שעשויות לצוץ בעת בדיקה מקיפה על איכות העבודה, כמובן בסיכום מתואם מראש וכתוב בחוזה.

הערה חשובה – יש לקחת בחשבון כי רבים מהקבלנים ידרשו מקדמה של עד 5-10% טרם ביצוע העבודה ומיד לאחר חתימה על הסכם בינכם, אשר מהווים דמי ביטול והבטחת ביצוע העבודה, אבל אין זה אומר שצריך להסכים לכך.

 

 

התשלום – נקודות חשובות

יש מספר נקודות חשובות שיש לקחת בחשבון בכל הקשור אל עבודת השיפוץ והסדרי התשלום עם הקבלנים:

·         מקדמה על חומרי גלם - אין לשלם לקבלן לפני שהחומר מגיע לביתו של הלקוח.

·         סוגי לקוחות – הלקוח יכול לבחור להזמין את החומרים בעצמו ולשכור את שירותיו של הקבלן. האפשרות השנייה היא לקנות את החומרים דרך הקבלן. פעמים רבות יש הנחה מיוחדת באמצעות הקבלן ואילו פעמים אחרות קבלן השיפוצים מחליט על המחיר וכמובן מפריש לעצמו את הרווחים.

·         אזכור בחוזה – תמיד יש לציין בחוזה ובאופן ברור האם העבודה כוללת חומרים וציוד לשיפוצים, וכן אם יש חומרים מסוים שהלוקח רוצה יש לציין זאת בחוזה.

·         אחריות ותשלומים נוספים- איש מקצוע ובפרט קבלן תמיד צריך לספק אחריות על העבודה אותה הוא מבצע. כל עבודה וסוג האחריות שלה. במסגרת האחריות הלקוח לא יידרש לשלם סכום נוסף. בסעיף הסכם העבודה חשוב מאוד לציין מה כוללת האחריות מצד הקבלן.

·         ביטוח – חשוב שהקבלן יהיה מבוטח כנגד צד שלישי וזאת על מנת שהלקוח לא יצטרך לספוג נזקים או לכסות חס וחלילה הוצאות רפואיות במקרה הצורך.

·         סעיף `אינו כולל`- תמיד מומלץ שבהסכם העבודה בין הלקוח לבין הקבלן יהיה סעיף בו יפורט בהרחבה מה יכלול השיפוץ וסעיף נוסף שעיקרו יהיה איזה עבודה ופעולות אינן כלולות במסגרת אותו סעיף שיפוץ.

 

כעת, כאשר יש לכם את כל אותן נקודות חשובות, כל שנותר הוא "ללכת על הצד הבטוח ביותר" וליישם אותן. בהצלחה!

 

להורדת הסכם עבודה וטופס אחריות מול קבלנים ובעלי מקצוע לחץ כאן

להורדת הסכם עבודה מול נותני שירות לחץ כאן

להורדת טופס אחריות לחץ כאן

 

כתבות בתחום
אביזרי אינסטלציה - קטנים אבל משמעותיים
איך בוחרים אביזרים איכותיים לצנרת המים והביוב ומוצרי אינסטלציה נוספים, שישדרגו את חדרי השירותים והאמבטיה? – היעזרו בבעלי מקצוע ובררו על חברות היצרן. קרא עוד>>
איך לבחור מעצב פנים?
כיצד תוכלו לדעת מיהם מעצבי הפנים המתאימים לכם? על אלו מהציפיות שלכם חשוב במיוחד שיענו? האם הכימיה הראשונית זה העיקר? – המאמר יעזור לכם לקבל פרספקטיבה. קרא עוד>>
איך הופכים את הגג לגינה?
רוצים גינה על הגג? מה חשוב לכם לבדוק לפני שאתם הופכים את הגג לירוק ופרחוני? מה צריך כדי להתחיל, ואיך מתחזקים צמחייה בגובה? – על כך בכתבה. קרא עוד>>
איך להעלות את ערך הנכס באמצעים עיצוביים?
אם אתם עומדים למכור את הבית, השקיעו עד כ - 3% מערכו על פי ההמלצות הבאות, ותוכלו לשפר את יכולת המיקוח שלכם ולהרוויח במכירה מאות אלפי שקלים במראהו המחודש. קרא עוד>>
איך לתכנן נכון את המטבח?
מה תעדיפו – מטבח פתוח או סגור? איפה נוח לכם למקם את כלי הבישול – בתוך הארון או בחוץ על המדף? – כמה שיקולים שחשוב לעשות כשמתכננים מטבח חדש. קרא עוד>>
הפרוייקטים בתחום
שם הפרוייקטתאריך פרסוםתחוםצפיותהצעות
חיפוי בית דו משפחתי 24/12/2020קבלנים3491
שיפוץ חיצוני לבניין משתוף01/12/2020בנייה, קבלנים6342
קבלן מפתח 23/11/2020קבלנים3382
קבלן לחיפוי חוץ09/10/2020בנייה, קבלנים2881
שיפוץ , בניית דגדר, ריצוף ועוד04/08/2020שיפוצניקים, קבלנים4522
קבלן לפרוייקט מרפסות לבנין04/08/2020בנייה, קבלנים2962
לבניית 80 מ"ר לבני זכוכית 15/06/2020בנייה, קבלנים2890
קבלן מפתח31/05/2020בנייה, קבלנים3731
קבלן פיתוח לעבודת ניקוז28/05/2020אינסטלציה, קבלנים3011
שיפוץ בית 160 מט כולל אלומיניום ואינסטלציה19/05/2020בנייה, קבלנים3643
לקוחות מספרים
לאחר שהעליתי את הפרוייקט, 5-6 בעלי מקצוע יצרו איתי קשר טלפוני ולאור העובדה שאיני מבין במחירון של שיפוצים זה אפשר לי לבדוק את תווך המחירים , ואף בעלי המקצוע הגיעו עד אליי ונתנו שירות טוב ומהיר ששון
כתבות אחרונות במגזין >>