08-8560150
מגוון הצעות מבעלי מקצוע

משפץ? בונה? זקוק לבעל מקצוע?
קבל הצעות מחיר

מבעלי מקצוע איכותיים ואמינים

מלאו את הטופס ובעלי מקצוע מהמובילים בשוק יצרו עמכם קשר להצעות משתלמות ותחרותיות:

תוכל למלא פרטים נוספים אודות הפרוייקט במידת הצורך:

נציג מטעם 2FIX יצור עמך קשר לאפיון מפורט של הפרוייקט לפני שליחתו לבעלי המקצוע המתאימים

פורום חשמל - חשמל חכם

רוצים לשדרג את הבית? לקרר את החדר לפני שאתם נכנסים אליו? להפעיל תריסים חשמליים דרך הסמארטפון? לבדוק את מצלמות האבטחה במשרד מהבית? לשלוט אפילו מחו"ל על דלתות וחלונות? באמצעות מערכות בית חכם ניתן לשלוט ממרחק על כל המערכות החשמליות בבית או בעסק, להגביר את הנוחות ולחסוך באנרגיה. כאן תוכלו להפנות כל שאלה בתחום מערכות החשמל החכמות, וצוות המומחים שלנו ישמח לספק לכם ייעוץ מקצועי ואמין. 

פורום חשמל - חשמל חכם
מנהל פורום: טלפון:

 

x
ייעוץ אישי
הכנת לוח חשמל לחיבור לתלת פאזי 23/2/2016 18:29יעקב לביא
ברצוני להכין את לוח החשמל הקיים (אצלי בבית) לקראת מעבר לתלת פאזי, אני מבקש לדעת מה המחיר שחשמלאי מוסמך יכול לבקש ממני.
מונה חשמלי ליחידת דיור9/9/2015 9:42אודי
שלום, אנו מעוניינים לבנות יחידת דיור בביתנו, אחד מהדברים שאנחנו רוצים להתקין זה מונה חשמל ביחידת דיור כדי להפריד בין חשבונות החשמל.
הבנו שצריך התקנה של חשמלאי, מהי העלות למכשיר והתקנה?
בעיית נפילות חשמל בחנות פרטית5/7/2015 10:54יובל כהן
שלום וברכה,
ראשית זה לא משנה אם זה חנות פרטית או כל מתקן חשמלי אחר.
נפילות חשמל נובעות מכמה סיבות.
1. בעיות רשת מחברת חשמל. בעקרון סיבה זו נדחית היות וזו תקלה לא נפוצה ומה גם שהבנתי שאין בעיה לחנויות אחרות בסביבה.
2. חיבור רופף של קו ההזנה בלוח החשמל בחנות (או בקופסא של חברת חשמל). חיבור רופף גורם לבעיות של הפסקות חשמל בהתאם לעומס המחובר על הקו. דבר זה מוגדר מסוכן ועלול לגרום לשריפה.
3. המפסק הראשי או ממסר הפחת שלמעשה גם נחשב מפסק ראשי כנראה לא תקינים. העברת הזרם בתוך המפסק לא רציפה ובתנאים מסוימים זה יכול לגרום להפסקות חשמל.
שוב מאוד ממליץ לא להשתהות כלל ולהזמין חשמלאי מוסמך אני סמוך ובטוח שהוא יאתר את התקלה ללא בעיה.
בהצלחה.
בעייה של נפילות חשמל בחנות 2/7/2015 23:07שמואל מסיקה
שלום וברכה.
יש לי בעיה בחנות שהתחילה השבוע.. החשמל נופל פעם פעמיים ביום למשך 5 דקות או פחות וחוזר. מה שמפליא שבלוח שום אחד מהממתי"ים לא נופל.
והחשמל חוזר ללא שום פעולה.
יש לציין שהחנות היא אחת מ-3 חנויות שמחוברות לקופסת פיוזים אחת. ולכל אחת מהחנויות יש מונה בניפרד.
איך בעצם פותרים את הבעיה?
הבהוב במערכת האורות בבית7/6/2015 0:57tamar
שלום למומחה,
מידי פעם האורות אצלי בבית מהבהבים. כלומר יש החלשות של האור לרגע קצר ומיד זה מסתדר. זה קורה כמעט כל יום. אודה לתשובתך בעניין. תודה מראש.
הבהוב במערכת האורות בבית14/6/2015 23:49יובל כהן
שלום תמר,
הבהוב במערכת האורות בבית נובע בד"כ משתי סיבות.
הראשונה והיא הנפוצה יותר היא עומס על מערכת החשמל ובכל פעם שמכשיר חשמלי "כבד" כגון מזגן (גדול), קומקום, דוד, וכו' מתחברים לחשמל זה יכול לגרום לנפילת מתח רגעית. זה קורה בד"כ במערכות חשמל ישנות ואו במערכות חשמל שחלוקת העומסים לא בוצעה כראוי.
סיבה נוספת היא מגעים רופפים. מגע רופף גורם לצריכת זרם גבוהה מהרגיל וזה יכול לגרום לשריפה.
בשני המקרים אני ממליץ להזמין חשמלאי מוסמך לפתרון הבעיה.
בהצלחה.
מערכת חשמלית לתריסים21/5/2015 12:45מרדכי
אני גר בדירה שיש בה תריסים חשמליים האם ניתן להתקין מערכת ששולטת רק בהם או שחייב מערכת לכל הבית?
1/6/2015 0:58יובל כהן
התשובה היא בהחלט לא!!! אין שום חובה להתקין מערכת חכמה לכל הבית.
מערכת תריסים חשמליים10/6/2015 21:04אורי
ניתן להתקין מערכת שליטה לתריסים חשמליים בלבד. במקרה של פתרון אלחוטי הפתרון המועדף הוא ZIGBEE שהוא בעל אמינות גבוהה וקרינה נמוכה.
אורי מסמרטהום4יו
מערכת לתריסים חשמליים14/6/2015 23:41יובל כהן
בפורום זה לא נוקטים בשמות חברות או מותגים. התשובות מקצועיות בלבד ללא קידום מכירות. ניתן לנקוט בשם מותג רק אם הוא פתרון בלעדי. אך לידיעתך יש עוד חברות שנותנות פתרונות ויותר טובים ממה שנקבת.
לוח חשמל לבריכה20/5/2015 0:07נועה
הי, בימים אלו מבוצעות עבודות השיפוץ בביתי ואנו גם בונים בריכה. יש חדר משאבות ויש שם גם לוח חשמל. נוצרה מחלוקת בין חשמלאי הבריכה לחשמלאי הבית בעניין מיקום החשמל של הבריכה.
אשמח לשמוע את דעתך בעניין - היכן ואיך זה צריך להיות?
לוח חשמל לבריכה1/6/2015 0:18יובל כהן
נועה שלום וברכה,
ראיתי כבר במספר מקומות שחדר המשאבות בד"כ ממוקם צמוד לבריכה מתחת לגובה המים של הבריכה. תקנות החשמל מחייבות לבצע מספר פעולות הגנה המאפשרות את חיבור הבריכה למערכת החשמל. חדר המשאבות הנמצא צמוד לבריכה מחוייב להיות שם בגלל מיקום המשאבות אבל שאר מערכת החשמל שבבור צריכה להיות מעל קו המים בארון חשמל נפרד.
אין חשמל ללא כל קשר לנתיך10/5/2015 18:14תומר
שלום רב,
החשמל המסופק למקלחת וחדר השירות בדירה עובר דרך נתיך בודד.
לאחרונה חוויתי מקרה בו לא היה חשמל למקומות אלו אבל הנתיך לא קפץ. המפתיע הוא שהחשמל חזר ללא התערבות. מקרה זה חזר פעמיים. לאחר בחינה של מכשירי החשמל המחוברים למעגל זה, כולל החלפת הנתיך המדובר, נראה שמקור הבעיה ממקום אחר. מה דעתך?
אין חשמל ללא כל קשר לנתיך14/5/2015 22:25יובל כהן
תומר שלום וברכה,
בתחילה ניישר קו. אני מבין שכשאתה אומר נתיך אתה מתכוון למפסק הנמצא בלוח החשמל המוכר בשפה המקצועית ח"א (חצי אוטומט). אני גם מבין שאתה כלל לא ניסית להוריד ולהרים את המפסק הזה בלוח החשמל והפסקת החשמל החלקית פעמיים וחזרתה היתה ללא נגיעה מצידך. תופעה כזאת של הפסקת חשמל חלקית נובעת בד"כ משתי סיבות שונות בשתי מערכות שונות (תלת פאזי או חד פאזי). בהתחשב בכך שמערכת החשמל בבית הינה חד פאזית יש אפשרות שהיה מגע רופף בכניסה או ביציאה מהנתיך או בנתיך עצמו ובהתאם לעומס הזרם יש אפשרות שיהיו ניתוקים. למעשה סיבה זאת פחות הגיונית מכיוון שתקלה כזאת יכולה להגיע עד הפסקה סופית ובמקרים מסוימים במקרה הטוב לשרוף רק את המגעים. יש לציין כי סוג תקלה זה מאפיין גם מערכת תלת פאזית.
הסיבה השניה היותר הגיונית היא חיצונית בהתחשב בעובדה שמערכת החשמל בבית הינה תלת פאזית. במערכת תלת פאזית הבית מחולק לשלשה אזורי חשמל כלליים שכל אחד מוזן מפזה אחרת מהשלש פאזות. מידי פעם יש תקלות ברשת אספקת החשמל הגורמות לחוסר פזה. במקרה כזה חלק מהבית לא יקבל חשמל. התופעה של פעמיים (או יותר) מוסברת שבמהלך התיקון של חברת חשמל יש אפשרות שאספקת החשמל חוזרת ונופלת שוב. לאחר סיום התיקון החשמל יחזור לפעילות תקינה ורגילה. מקווה שעזרתי. בהצלחה.
חשמל חכם או חשמל רגיל30/4/2015 8:42שירלי
הי, קראתי את התשובות שלך במדור ואני מאוד מתלבטת בעניין התקנת חכם או רגיל. האם התקנת מערכת חשמל חכם זה דבר בלתי הפיך?? כנראה שהתשובה שלך תעזור לי להחליט סופית. תודה.
חשמל חכם או חשמל רגיל8/5/2015 17:21יובל כהן
שלום לך שירלי,
תמיד אפשר לעבור מחשמל חכם לחשמל רגיל ולהיפך. השאלה היא מה העלויות של דבר כזה ומה משתלם יותר. אוכל לומר לך בבטחה שמעבר מחשמל חכם לחשמל רגיל (שאין סיכוי שתעשי דבר כזה לאחר שתיהני מהמערכת) יותר זול ממעבר חשמל רגיל לחכם. במעבר מחשמל רגיל לחכם ברוב המקרים התשתיות אינם מתאימות וזה מצריך להתקין מוצרים אלחוטיים ושינויי תשתית. בכל מקרה אם את מתלבטת אני ממליץ מאוד על חכם. היום זה הרבה יותר פרקטי והמערכות שאני מכיר מאוד אמינות.
בהצלחה.
איך להפוך בית רגיל לבית חכם?12/4/2015 15:00שני
רציתי להתייעץ אני שומעת המון על בית חכם ורציתי לדעת האם ניתן להפוך בית רגיל לבית חכם?
איך להפוך בית רגיל לבית חכם?13/4/2015 0:53יובל כהן
שלום שני,
בית חכם מחולק מבחינת ביצוע לשלש קבוצות. מערכת קווית, מערכת אלחוטית ומערכת משולבת. הבית החכם הקלאסי הינו בית חכם שמבוצע בתהליך הבניה או שיפוץ כללי של מערכת החשמל ומותקנת בו מראש לפי תכנון המערכת הקווית על פי הנחיות החברה. בתכנון נכון ניתן לאפיין את הבית לפי הצרכים.
בית בנוי שיש בו מערכת חשמל רגילה גם ניתן להפוך אותו לבית חכם. בבית כזה משלבים את האביזרים האלחוטיים בהתאם לתכנון הבית ובכך לשדרג את מערכת החשמל לחכמה. המערכת המשולבת נותנת פיתרון של שילוב המערכות הקווית והאלחוטית.
צריך להבין שמערכת החשמל החכם באה כתוספת והשלמה למערכת החשמל הרגילה על מנת לשפר את הביצועים.
לסיכום, בוודאי שניתן להפוך בית רגיל לבית חכם אך צריך לאפיין את הבית בצורה נכונה על מנת להתאים לו את המערכת והמרכיבים האלחוטיים.
תופעת חשמל מנורות מהבהבות7/4/2015 23:01יעל
לאחרונה ראיתי בבית שהנורות באזור סלון/מטבח ממשיכות להבהב קלות לאחר שאני מכבה את האור. רואים את זה בלילה. האם זה מראה תקלה והאם יש פתרון?
תופעת חשמל מנורות מהבהבות13/4/2015 0:42יובל כהן
שלום יעל,
תופעה זו נקראת הפרשי פוטנציאלים ברשת והיא נראית במנורות PL (הנורות החסכוניות מהדור שלפני הלדים). המנורה עקב המבנה החשמלי הפנימי שלה מושפעת מזרם חוזר דרך האפס של המנורה וזה גורם להפרש פוטנציאלים קטן הגורם למנורה להבהב מידי פעם וזה נראה בחושך בלבד מכיוון שמדובר בהשפעת מתח נמוך מאוד. תופעה זאת חוץ מכך שהיא נראית אולי קצת מטרידה לא גורמת לתקלות ולא לצריכת חשמל. למעשה אין לה שום תגובה שלילית למעט הבהוב קל. אין פתרון מעשי שידוע לי כבר ביצוע לתופעה זאת.
התקנה חשמל חכם בבית חדש1/4/2015 14:56רמי
אני בהליכי בנייה של בית פרטי ורציתי לדעת באיזה שלב אמורים להתחיל עם התקנה של החשמל חכם? והאם זה באמת אמין?
התקנה חשמל חכם בבית חדש1/4/2015 23:08יובל כהן
רמי שלום ,
מערכת חשמל חכם בבית מוטמעת החל משלב התכניות. אז מתכננים ומאפיינים את הבית לחשמל חכם וזה חשוב גם למיקומים של הפאנלים. מבחינה מעשית אין בעיה להתחיל להטמיע את החשמל החכם גם בסיום עבודת השלד. למעשה לכל חברה יש את התהליך שלה. התהליך הנכון ביותר הוא משלב הוצאת התכניות כפי שאני נוהג לעשות ובמקביל כבר להעביר לחשמלאי את ההנחיות לביצוע. נציג החברה חייב לבקר באתר על מנת לוודא שהעבודה מבוצעת בהתאם להנחיות.
באשר לאמינות יש מספר דרגות טיב של מערכות. אני מכיר ומטמיע מערכות מהטובות בעולם עם אמינות גבוהה ביותר. בכל מקרה הטכנולוגיה היום אמינה אך אני יכול להעיד רק על מערכות שאני עוסק בהם.
בהצלחה.
חשמל חכם בתלת פאזי30/3/2015 23:42תומר
קיבלתי הצעת מחיר שנראית לי מופרזת והסיבה שנאמר לי מכיוון שזה לחשמל תלת פאזי. האם זה נכון שחשמל חכם של תלת פאזי יקר יותר?
חשמל חכם בתלת פאזי1/4/2015 22:57יובל כהן
תומר שלום,
מערכת חשמל חכם הינה מערכת השולטת על מערכת החשמל הרגילה. מבחינת מערכת החשמל החכם זה כלל לא משנה את העלות של המערכת (ואני אומר זאת באחריות מול כל גורם) אם בבית יש חשמל תלת פאזי או חד פאזי. במערכת החשמל הרגילה זה בודאי משנה עלויות ואולי זאת הכוונה אך לא בחשמל החכם.
יעוץ לתקלה במערכת החשמל23/3/2015 0:30אלונה
שלום, שאלה דחופה!!! לאחרונה התחלנו להרגיש כמו עקיצות כאשר אנו מתקלחים. נאמר לי שיכול להיות שיש בעיה במערכת המים או החשמל למרות שאני לא מבינה מה הקשר. אינסטלטור שהזמנתי אמר להזמין חשמלאי. לא הצלחנו להבין מה הבעיה והחשמלאי שהזמנתי גם לא פתר אותה. מה עושים? לא ניתן להתקלח בבית זה מפחיד.
יעוץ לתקלה במערכת החשמל28/3/2015 21:39יובל כהן
אלונה שבוע טוב. שאלתך מחייבת הזמנה דחופה של חשמלאי מוסמך לאיתור התקלה. הבנתי שחשמלאי שהיה לא איתר את מקור התקלה וזה חוסר אחריות משווע מצידו להשאיר כך מתקן חשמלי מבלי להפנות את התקלה לגורם מוסמך ומקצועי יותר. באופן כמעט ודאי אוכל לומר לך שהתקלה שאת מתארת נובעת עקב הארקה לא תקינה. כנראה שבוצעו עבודות אינסטלציה וכד' בצנרת המים הראשית והארקה לא חוברה כראוי. מן הסתם כנראה מדובר בבית ישן של לפחות מעל 20 שנה שאין לו הארקת יסוד וכל הארקה של הבית מסתמכת על החיבור לצנרת המים. בתקלות מסוג זה אחריות התיקון והאבחון גבוהה מאוד היות וזה מסכן חיים. לכן אני ממליץ וממש מבקש להפסיק מיד להשתמש במקלחות בבית היות וזה מהווה סכנת התחשמלות עד שתתוקן התקלה. אני שוב מדגיש שתפני את תשומת לב החשמלאי שיגיע כבר מחר לבדיקת הארקה כללית של מערכת החשמל. אם עדיין לא תיפתר הבעיה תפני שוב ונשתדל לעזור בפתרון מיידי. בהצלחה
סוגי תאורה לבית12/3/2015 11:08יונית
הי, מעוניינת לדעת האם כדאי להתקין תאורת לדים , PL, או משהו אחר!!! אנא תשובתך.
סוגי תאורה לבית22/3/2015 0:57יובל כהן
שלום יונית
הכדאיות של התקנת סוגי תאורה מתבטאת בחיסכון בחשמל אך לעומת זאת יש הבדל במחיר הנורה.
למעשה נורות ה-PL החליפו את נורות הליבון. לאחרונה נכנסו לשוק תאורות הלד אשר תופסות היום חלק גדול מסוגי התאורות. בהשוואת עלויות נורה PL צורכת כרבע מתצרוכת החשמל לעומת נורת הליבון.
תאורת לד צורכת עשירית מתצרוכת החשמל לעומת נורת הליבון. יש לציין שהשוואת חיסכון החשמל הינו עבור כמות שווה של פיזור האור.
לסיכום מומלץ ביותר להתקין תאורת לד היות וחוץ מחיסכון בעלות צריכת החשמל אורך חיי הנורה כמעט לא מוגבל. מחיר העלות של תאורת לד קצת יותר יקר אבל לאורך זמן משתלם ביותר.
1 2 3
לקוחות מספרים
קיבלתי הרבה פניות דרך האתר וקבעתי פגישות עם בעלי המקצוע ויקטוריה
כתבות אחרונות במגזין >>